Český svaz včelařů
základní organizace
Holice
Pozvánka na výroční členskou schůzi
Akce
Petr Borský
18.01.2016 11:42:46

Pozvánka

na výroční členskou schůzi včelařů Holice, která se koná v pátek 29. ledna 2016 v 18.00 hodin v Kulturním domě v Holicích.

Program :

 1. Zahájení, přivítání účastníků a hostů,
 2. Zpráva předsedy o uplynulém včelařském roce 2015
 3. Zpráva jednatele za rok 2015
 4. Zpráva nákazového referenta o aktuálním stavu nemocí a nákaz v regionu
 5. Zpráva pokladníka o výsledku hospodaření za rok 2015
 6. Zpráva předsedy kontrolní a revizní komise za rok 2015
 7. Zpráva našich členů z OV Pardubice za rok 2015
 8. Plán práce na jarní část roku 2016
 9. Diskuze
 10. Odevzdání vzorků včelí měli na vyšetření na varoázu. Ten, kdo neodevzdá vzorek měli na vyšetření na schůzi, si zajistí vyšetření sám na vlastní náklady, jinak mu hrozí likvidace včelstev

Poznámka č.1

Výroční schůze začíná v 18 hodin, ale úsekoví důvěrníci přijdou už v 17:00 hodin a přinesou vzorky zimní měli od ostatních včelařů s vyplněným formulářem „Vyšetření vzorků zimní měli“ a předají je nákazovému referentovi příteli Zdeňku Shánělovi:

 1. Každý včelař předá důvěrníkovi vzorky v čistém kelímku od jogurtu uzavřeném prodyšnou tkaninou (gumička, nylonová punčocha). Je možné i samostatné předání vzorku nákazovému referentu příteli. Zdeňku Shánělovi na schůzi.
 2. Kelímek označí svojí adresou a registračním číslem chovatele a registračním číslem stanoviště s uvedením počtu včelstev. Odběr měli je povinný. ZO je povinna nahlásit KVS (Krajské veterinární správě) včelaře, kteří nedali měl. Tito včelaři budou KVS vyzváni k samostatnému dodání měli a v případě nesplnění hrozí utracení včelstev.
 3. Vzorky se odevzdávají z každého stanoviště. Jeden kelímek (vzorek) je maximálně od 25 včelstev. Obsah kelímku je minimálně 5g měli – jedna polévková lžíce.

Příklad:

Mám včely na dvou stanovištích. Stanoviště A čítá 27 včelstev a stanoviště B čítá 21 včelstev. Odevzdávám 2 kelímky ze stanoviště A a jeden kelímek ze stanoviště B.

Poznámka č.2

Každý člen ZO ČSV předá úsekovému důvěrníkovi nebo nákazovému referentovi příteli Zdeňku Shánělovi formulář Záznam o léčení v roce 2015, který je uveden v příloze této pozvánky.

Zve výbor ZO ČSV Holice

 (text pozvánky: Ladislav Štěpánek) 

Zobrazit k tisku - vše
Zobrazit k tisku - pouze obsah bez nadpisu
Oznámení
Výkup medu
Od 19.5.2012 vykupuje př. Rousek v Komárově med. Další informace naleznete v příslušném článku.